Załóż bezpłatne konto
POTRZEBUJESZ POMOCY?
ZADZWOŃ 500 130 180

Guam kurier zapewni zmniejszenie kosztów wysyłek

Guam

Chcemy aby każdy klient naszego serwisu był zadowolony z obsługi. Dlatego kurier Guam oferuje najwyższy poziom profesjonalnej obsługi kurierskiej.

 Wyspa Guam to jedno z 16 terytoriów Stanów Zjednoczonych, które nie mają autonomicznego statusu. Jest częścią archipelagu Mariany na Zachodnim Pacyfiku, a jednocześnie największą wyspą w tej grupie. Na wyspie mieszka ok. 175 tysięcy ludzi. Wyspa weszła we władanie USA dzięki traktatowi paryskiemu, kończącemu wojnę hiszpańsko-amerykańskiej. Jednak w czasie II wojny światowej wyspa została zaatakowana i zdobyta przez Japonię. Po okupacji trwającej 31 miesięcy, Stany Zjednoczone podczas bitwy o Guam odbiły wyspę. Było to w roku 1944. Większa część gospodarki jest napędzana przez turystykę, z udziałem lokalnych firm. Wyspa Guam jest szczególnie popularna wśród Japończyków, skąd pochodzi blisko 75% całego ruchu turystycznego.

Stolicą wyspy jest miasto Hagatna, dawniej zwane Agana. Przywódcą politycznym jest prezydent USA. Na wyspie oficjalnie używany jest dolar amerykański, a dominującą religią katolicyzm. terytorium niezależne. Przed niezależność, Guam rządziła Japonią.