Załóż bezpłatne konto
POTRZEBUJESZ POMOCY?
ZADZWOŃ 500 130 180

Kurier Afryka Centralna

Afryka Centralna

Niedostępna Afryka Centralna staje się łatwo osiągalna, jeśli chcesz wysłać paczki do Afryki Centralnej z Polski. Z nami otrzymasz najlepszą ofertę na rynku.

Afryka Środkowa od dawna jest uważana za „czarne serce Afryki”. Ze względu na dużą odległość od morza i niedostępność terenu, jest to jeden z najbardziej dziewiczych i nadal nie do końca rozpoznanych afrykańskich regionów na całym kontynencie. Ludność zamieszkująca Afrykę Centralną jest wierna swoim dawnym tradycjom, a tamtejsza kultura jako jedna z nielicznych na świecie miała bardzo mały kontakt z kolonistami i osadnikami. Uprawy kukurydzy, pomidory i chilli to jednak zasługa kolonistów, którzy przywieźli ze sobą znane rośliny, warzywa i owoce. Podstawą pożywienia mieszkańców Afryki Centralnej jest ryż, maniok, lub yam, podawany w gulaszami warzywno rybnymi. Największą rzeką w tej części Afryki jest Kongo - obficie zarybiona.

W skład krainy geograficznej Afryki Centralnej wchodzą takie Państwa jak Angola, Demokratyczna Republika Konga, Gabon, Gwinea Równikowa, Kamerun, Kongo, Republika Środkowoafrykańska, Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą oraz Zambia. Sytuacja w tej części kontynentu jest bardzo dynamiczna. Bieda i konflikty polityczne i gospodarcze często są przyczyną wewnętrznych zamieszek i niepokojów społecznych.