Załóż bezpłatne konto
POTRZEBUJESZ POMOCY?
ZADZWOŃ 500 130 180

Wysyłka kurierem

Wysyłka kurierem najtaniej ?

 

Nie mając wcześniej do czynienia z wysyłaniem paczek kurierem, można się zastanawiać jak taka wysyłka powinna być zorganizowana. Z pomocą w takich sytuacja przychodzi serwis brokerski www.tani-kurierzy.pl. Wysyłka kurierem może być podzielona na kilka etapów.

 

Pierwszy z nich to wycena przesyłki. Aby poznać cenę dostarczenia paczki firmą kurierską, należy podać kilka informacji. Najczęściej są to wymiary przesyłki, waga, typ oraz kod pocztowy nadania i doręczenia.

 

Drugi etap to wybór oferty. Spośród wszystkich zaprezentowanych firm i ich cen, należy wybrać tę jedną, która jest dla nas atrakcyjna. Nie zawsze wyznacznikiem wyboru będzie cena. W przypadku kiedy liczy się krótki czas dostawy lub dodatkowe usługi, korzystniejsze może być wybranie nieco droższej usługi.

 

Trzeci etap to podanie szczegółowych informacji o wysyłce. Polega to na wpisaniu do systemu dokładnych danych nadawcy i adresata. Aby wysyłka kurierem mogła zostać szybko zrealizowana, niezbędne jest poprawne podanie wszystkich informacji, wraz z kontaktowymi numerami telefonu.

 

Krok czwarty wysyłki kurierem to potwierdzenie poprawności danych i opłacenie zamówienia. W celu przyspieszenia całego procesu zamówienia i księgowania środków na koncie, wprowadzono system szybkich płatności online. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo dla każdej transakcji oraz gwarantuje, że operator przesyłek natychmiast otrzyma należność. Dzięki temu, firma kurierska może od razu przystąpić do przetwarzania zamówienia na wysyłkę paczki kurierem.

 

Bardzo ważne: wysyłka kurierem może mieć kilka dodatkowych opcji – np. samodzielnie dowiezienie paczki do oddziału spedytora (np. jeśli nie chcemy czekać na pojawienie się kuriera po odbiór) oraz możliwość wybrania dodatkowych usług – zwrotu dokumentów, pobrania pieniędzy lub dostawę w określonych godzinach. Wybór tych opcji następuje na etapie wyceny przesyłki i może być w dalszych krokach modyfikowany.